Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

dyplom pow11 listopada br. w dniu Święta Niepodległości na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, wójt gminy Jerzy Kotarski oraz przewodniczący Komitetu Honorowego Obchodów Janusz Sikora uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim, poświęconym rozstrzygnięciu ogólnopolskiego konkursu na najlepsze obchody Rocznicy Powstania z 1863 r. Gmina Sędziejowice znalazła się wśród finalistów i została uhonorowana wyróżnieniem.

Prezydent  Bronisław Komorowski dziękował za organizacje wydarzeń związanych z obchodami 150. rocznicy Powstania Styczniowego w następujący sposób:

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy poczuli potrzebę serca, aby pamiętać nie tylko o tym, co wydarzyło się blisko naszych czasów, ale również o tych wielkich wydarzeniach, które kształtowały poglądy, myśli emocje, pokolenia naszych dziadów, pradziadów. Dobrze, abyśmy pamiętali o tym, co inspirowało tamto zwycięskie pokolenie z 1918 roku. Wiemy, ze to była w znacznej mierze tradycja Powstania Styczniowego, tragicznego powstania. Ten wysiłek nie poszedł na marne, odłożył się w działaniach następnych pokoleń i zaowocował i 1918 rokiem, i rokiem 1989 „.

Szczegółowa relacja na stronie Prezydenta RP : http://www.prezydent.pl/rocznica-powstania-styczniowego/aktualnosci/art,32,prezydent-dziekuje-za-obchody-rocznicy-powstania-styczniowego.html 

 .