Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

Inauguracja obchodów 150. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

0001-st1

16 stycznia 2013 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się inauguracja obchodów 150. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego, zorganizowana przez Prezydenta PR Bronisława Komorowskiego, z udziałem najwyższych władz państwowych, samorządów oraz organizacji i instytucji zaangażowanych w przygotowanie wydarzeń upamiętniających tę ważną rocznicę.

Uznając znaczenie Powstania Styczniowego dla polskiej tradycji niepodległościowej, Prezydent zaapelował o zapalenie zniczy pamięci na wszystkich powstańczych mogiłach w dniu 22 stycznia 2013 r., w celu przekazania tej chlubnej tradycji niepodległościowej młodemu pokoleniu. W uroczystości w Warszawie miał zaszczyt uczestniczyć Wójt Gminy Sędziejowice – Pan Jerzy Kotarski, który bardzo poważnie potraktował apel Bronisława Komorowskiego. 22 stycznia na mogile Powstańców z 1863 r. przedstawiciele gminy złożyli kwiaty i zapalili znicze pamięci, zgodnie z Prezydenckim przesłaniem.

Relacja z uroczystości na stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej