Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

Na święta, Sylwestra i "długi weekend Trzech Króli" pociągiem interREGIO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
wtorek, 21 grudnia 2010 11:05

log_PRnlogoWychodząc naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców, Przewozy Regionalne uruchomiły nowe bezpośrednie połączenie Śląska z Wybrzeżem. W czasie wzmożonych przewozów, np. w święta, wakacje i długie weekendy bedzie kursował sezonowy pociąg interREGIO "BURSZTYN" m.in. na trasie KATOWICE - GDYNIA - KATOWICE (rozkład w załączniku).

Dodatkowe kursy weekendowych pociągów interREGIO w wybrane dni przed świętami, Sylwestrem oraz w czasie długiego weekendu z okazji święta Trzech Króli – odpowiedzią Przewozów Regionalnych na większe zainteresowanie podróżami koleją w tym okresie.

Już od wtorku 21 grudnia Przewozy Regionalne wypuszczą na trasy więcej pociągów, by zapewnić większą liczbę miejsc na trasach dalekobieżnych. W wybrane dni w kilkudziesięciu pociągach interREGIO i REGIOekspres będzie udostępnionych nawet do 25 tysięcy miejsc siedzących. Składy kursujące normalnie tylko w weekendy mają w rozkładach wpisane dodatkowe terminy przed i po świętach Bożego Narodzenia; podobnie jest z Sylwestrem, a także z długim weekendem wypadającym z okazji święta Trzech Króli – po raz pierwszy ustawowo obchodzonego jako dzień wolny.
W czwartek 23 grudnia zostanie zainaugurowane nowe bezpośrednie połączenie IR BURSZTYN z Katowic do Gdyni przez Częstochowę, Zduńską Wolę, Inowrocław i Bydgoszcz. Dodatkowe kursy w dniach szczytu przewozowego zaplanowano m.in. dla pociągów kursujących z Warszawy do Krakowa, Zakopanego, Poznania, Piły i Wrocławia, z tego ostatniego miasta także do Kielc, ponadto z Poznania do Olsztyna, a także z Bielska-Białej do Wrocławia, Poznania i Łukowa przez Warszawę. Znacznie więcej będzie pociągów na trasie z Poznania przez Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów do Stalowej Woli.
Z zakupem biletu na pociągi Przewozów Regionalnych nie ma najmniejszego problemu. Warto przy tym pamiętać, że chcąc skorzystać z usług tego operatora określa się konkretny termin podróży i konkretną relację. Dzięki temu już po dokonanym zakupie można wybrać połączenie najkorzystniejsze spośród wszystkich realizowanych przez tego przewoźnika w danym dniu.
Taryfa interREGIO jest atrakcyjna cenowo i konkurencyjna wobec cen biletów innych przewoźników. Pasażerowie, mając do wyboru takie promocje, jak Ty i raz-dwa-trzy, Bilet turystyczny, REGIOpiątka, czy REGIOkarnet, mogą wyraźnie obniżyć koszt podróży, w zależności np. od liczby osób jadących razem i terminu podróży. Analogicznie podróżni korzystający z pociągów REGIO na lokalnych trasach mają do dyspozycji wiele ofert regionalnych. Najpopularniejsza promocja, jaką jest Połączenie w dobrej cenie, obejmuje już 171 relacji w całej Polsce.
Więcej informacji na stronie internetowej http://www.przewozyregionalne.pl/
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Nowe połączenie InterREGIO.jpg)Nowe połączenie InterREGIO.jpgPołączenie interREGIO Katowice-Gdynia-Katowice4155 Kb
Poprawiony: poniedziałek, 17 stycznia 2011 08:26
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież