Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

A my tylko tańczyć chcemy .... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
czwartek, 18 czerwca 2015 07:26

 

A my tylko tańczyć chcemy ....
11 czerwca 2015r. siedzibę Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie wypełnił kolorowy tłum uczestników imprez odbywających się w ramach Święta Edukacji Regionalnej:

  • VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Edukacja Regionalna w Szkole”,

  • Galowego Koncertu XXII Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. Prof. Adolfa Dygacza,

  • Dnia Otwartego z Zespołem „Śląsk” oraz

  • Galowego Koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – „A to Polska właśnie”.

Nie mogło zabraknąć „Dzieci z Doliny Grabi”, zespołu aktywnie działającego przy ZS w Marzeninie.

W programie Dnia Otwartego z Zespołem „Śląsk” czekały na nas warsztaty tańca ludowego, warsztaty tańca narodowego, warsztaty wokalne, gry i zabawy taneczne, umuzykalnienie, warsztaty aktywności ruchowej oraz dykcji i recytacji. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyliśmy w tych zajęciach. Wzbudziliśmy podziw i zachwyt znajomością niszowych pieśni z terenów Górnego Śląska i tańców znanych tylko rdzennym mieszkańcom.
Otworzono szeroko drzwi pałacowe przepięknych sal balowych, zapraszając do ich zwiedzania, a także kostiumernię, gdzie mogliśmy posłuchać opowieści o życiu Ślązaków, ich strojach regionalnych, policzyć koraliki i wstążki na koronie oraz przymierzyć elementy strojów scenicznych.
Pogoda sprzyjała także spacerom i piknikom na parkowej ścieżce przyrodniczej. W cieniu rozłożystych drzew z wielką przyjemności słuchaliśmy przepięknych pieśni regionalnych prezentowanych przez znakomitych wykonawców... Fantastyczną zabawą okazały się także plenerowe animacje plastyczne .... odkryliśmy w sobie niezwykłe talenty malarskie ....

Po karminadlach, czyli śląskim obiedzie, serwowanym w kryształowej sali balowej odbył się niezwykły Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – „A to Polska właśnie”. Dostąpiliśmy zaszczytu podziwiania Zespołu pod sama sceną, co pozwoliło nam na wnikliwą obserwację tańczących i przeniesienia tych spostrzeżeń na zajęcia taneczne w szkole.

Koncert zakończył się owacjami na stojąco. Zadowoleni wróciliśmy do domu…. To był niezwykły dzień …. Tyle wrażeń i emocji dzięki życzliwości Pana Jerzego Kotarskiego Wójta Gminy Sędziejowice.

Jolanta Siwek

 

 

Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 07:46
 

Komentarze   

 
+2 #1 Janusz 2015-06-18 10:12
Jest takie powiedzenie ludzi dorosłych ,że .....Jaki Pan taki kram ... a Dzieci z Doliny Grabi... to wspaniała młodzież i znakomity pomysł na rozwój nie tylko kulturowy naszych dzieci
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież