Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

19. Tour de la region de Lodz zakończony PDF Drukuj Email
wtorek, 10 sierpnia 2010 07:32

Organizowany nieprzerwanie od 1991 roku Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Tour de la Region de lodz”, którego polska nazwa brzmi „Po Ziemi Łódzkiej – Szlakiem Powiatów” po raz kolejny zawitał na tereny Gminy Sędziejowice.19. Międzynarodowy wyścig kolarski „Tour de la region de Lodz” zainaugurowany został etapem „Dookoła Sędziejowic”. Etap sędziejowicki liczył w tym roku dokładnie 74 kilometry. Kolarze wystartowali w Sędziejowicach, a pokonując kolejne kilometry w walce o cenne minuty przejeżdżali również przez Kozuby Nowe, Podule, Brzeski, Lichawę i Dobrą. Przy trasie wyścigu już na kilkanaście minut przed startem ustawiali się mieszkańcy lokalnych wiosek.

Po emocjonującym i wyjątkowo wyrównanym finiszu zwycięzcą etapu został Estończyk Mihkel Raim, który na metę wjechał tylko setne sekundy szybciej od drugiego w klasyfikacji Łotysza Andrisa Vosekalnsa i Polaka Daniela Horyzy.

Wyniki sędziejowickiego etapu okazały się być bardzo wiarygodnym wskaźnikiem formy uczestników tegorocznego wyścigu. Podium klasyfikacji końcowej było identyczne, jak to, które oglądać mogliśmy po zakończeniu etapu „Dookoła Sędziejowic”. Tak więc zwycięzcą wyścigu został Raim, drugie miejsce zajął Vosekalnsa, a ostatni stopień na podium zajął zawodnik reprezentacji Wielkopolski Daniel Horyza. Czwarte, najbardziej nielubiane prze sportowców miejsce zajął również nasz rodak – Michał Kadrzyński z grupy LKS Baszta Golczewo.

 

Komentarze   

 
+2 #3 Mario 2010-08-29 21:53
Galeria zdjęć z wyścigu tutaj: http://gminasedziejowice.eu/forum/forum/viewthread.php?thread_id=10
Cytować
 
 
0 #2 Juras 2010-08-10 12:33
Można gdzieś obejrzeć zdjęcia z wyścigu ?
Cytować
 
 
+1 #1 Kleszczu 2010-08-10 10:41
Fajna impreza! Przydałoby się więcej takich w naszym regionie!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież