Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

Świeto Niepodległości w Gminie Sędziejowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 06 listopada 2019 21:57

93Serdecznie zapraszamy na Święto Niepodległości w Gminie Sędziejowice, które rozpocznie się 11 listopada 2019 r. o godz. 9:30 pod pomnikiem Powstańców 1863 r. w centrum Sędziejowic. Zachęcamy mieszkańców, aby tego dnia wywiesili flagi państwowe, a na uroczystości zabrali ze sobą symbole narodowe. 

-Tegoroczne obchody rozpocznie złożonie kwiatów pod Pomnikiem Powstańców 1863 r. w centrum Sędziejowice. Następnie przemaszerujemy do kościoła parafialnego, gdzie pomodlimy się za Polskę i jej bohaterów i obejrzymy część artystyczną przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach. Świętowanie zwieńczy pierwsza edycja Sędziejowickiego Biegu Niepodległości. Tuż przed startem wypuścimy w niebo biało-czerwone balony, a na mecie na uczestników czekał będzie medal i rozgrzewający żurek - zapowiada Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.

Delegacje chcące złożyć kwiaty podczas uroczystości mogą zgłaszać swój udział telefonicze pod numer 43 677 11 46 lub w Urzędzie Gminy Sędziejowice w pokoju nr 16.Program obchodów Święta Niepodległości w Gminie Sędziejowice:
9.30 - zbiórka uczestników pod Pomnikiem Powstańców 1863 r. w centrum Sędziejowic
9.40 - złożenia kwiatów pod Pomnikiem Powstańców 1863 r. i przemarsz do Kościoła Parafialnego
9.45 - złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi bohaterów walczących o wolność przy Kościele Parafialnym
10.00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny
11.00 - część artystyczno-widowiskowa w wykonaniu GOK w Sędziejowicach
11.45 - wystąpienie Wójta Gminy Sędziejowice
12.00 - I Sędziejowicki Bieg Niepodległości na 1111 metrów (start i meta pod kościołem)

W trakcie uroczystości rozdawane będą biało-czerwone chorągiewki dla mieszkańców.

---

95Po oficjalnych uroczystościach odbędzie się pierwsza pilotażowa edycja Sędziejowickiego Biegu Niepodległości. Startujemy ok. 12:00 po wypuszczeniu w niebo biało-czerwonych balonów.

Zapisy w Urzędzie Gminy Sędziejowice w pokoju nr 16. Udział jest BEZPŁATNY. Trasa liczyć będzie symboliczne 1111 metrów. Start i meta zlokalizowane będą przed Kościołem Parafialnym w Sędziejowicach.

Na macie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale oraz ciepły żurek. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy numer startowy. Bieg odbędzie się bez pomiaru czasu i bez klasyfikacji - liczy się dobra zabawa i hołd dla tych, którzy oddali życie za ojczyznę!

Pytania można kierować do Urzędu Gminy tel. 43 677 11 46 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz za pośrednictwem Facebook.

Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 22:12