Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

Sztuka tworzenia książki od a do z – teraz w bibliotece! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
środa, 23 października 2019 12:51

Sztuka tworzenia ksiazki od a do z - 1 Jak powstaje książka? - mogli przekonać się w sędziejowickiej bibliotece uczniowie z klasy IIIA Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziejowicach. Podczas spotkania z p. Asią Tyluś dzieci otrzymały pełen zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej w tym temacie. Była specjalna prasa drukarska, różnorodne matryce, maszyna do pisania i wiele innych akcesoriów, pozwalających wykreować książkę w formie kodeksu. Warsztaty stanowiły kompletne zaskoczenie dla dzieciaków. Raczej spodziewali się prezentacji multimedialnej i długich opowieści o zawartości książki, farbie drukarskiej, księgarniach i marketingu. Tymczasem nasza czarodziejka zaserwowała im zupełnie coś innego – „bukiet” praktycznych, fascynujących czynności, które pochłonęły grupę 10-latków bez reszty. Błysk w oku, uśmiech, pasja tworzenia – tak można by podpisać zdjęcia wykonane podczas zajęć. Popatrzcie sami, ile radości gościło w murach naszej książnicy!

Poprawiony: środa, 23 października 2019 13:51