Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

XXI Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – „INTEGRACJA – SĘDZIEJOWICE 2019” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
piątek, 05 lipca 2019 14:53

27 czerwca 2019 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziejowicach był organizatorem XXI Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „INTEGRACJA – SĘDZIEJOWICE 2019”.

W spotkaniu wzięło udział ok. 150 osób niepełnosprawnych zrzeszonych w środowiskowych domach samopomocy oraz domach pomocy społecznej województwa łódzkiego. Swoją obecnością zaszczycili: reprezentujący władze samorządowe Gminy Sędziejowice – wójt Dariusz Cieślak i przewodniczący RG Jarosław Bartczak, a także kierownik PCPR w Łasku, proboszcz parafii Sędziejowice oraz kierownicy jednostek gminnych..

Po powitaniu gości i przemówieniach okolicznościowych nastąpił pokaz iluzji „Buble show” prowadzony przez „Zaklinacza baniek” z Uniejowa. Następnie scena wypełniła się artystami, którzy zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając solo lub w grupach, były też układy taneczne i skecze. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych i rękodzieła, która miała na celu zaprezentowanie umiejętności i talentów artystycznych uczestników domów środowiskowych.

Nie lada atrakcją była oblegana fotobudka „Ptasiabudka”, gdzie każdy chętny mógł się sfotografować korzystając z szerokiej gamy nakryć głowy, okularów i innych gadżetów. Każdy swych sił mógł spróbować również podczas puszczania baniek mydlanych, a delikatny wiatr sprawiał, że niejednokrotnie był to cudowny spektakl. Na zewnątrz czekała również grupa z Fundacji „Ami” w Zduńskiej Woli z psami terapeutami, które zyskały sympatię podopiecznych.

Wszystkie delegacje otrzymały dyplomy i statuetki za udział w spotkaniu.

Dzięki takim spotkaniom, występom i twórczości uwalnia się radość i zacierają się wszelkie różnice. Osoby niepełnosprawne zapominają o cierpieniu i smutku, sprawiają, że świat staje się jasny i uśmiechnięty. Najważniejsze staje się wtedy poczucie więzi, że wszyscy ludzie są tacy sami, że podobnie myślą i interesują ich podobne rzeczy. I choć każdy ma potrzebę bycia wyjątkowym, to jednak niczym byłaby nasza wyjątkowość bez innych ludzi. 

 

Agnieszka Papuga

kierownik ŚDS

 

Poprawiony: piątek, 05 lipca 2019 15:34